Pompy ciepła

Pompy ciepła - Marel - Salon Viessmann

Pompy ciepła przebojem zdobywają rynek i trudno się temu dziwić. Są łatwym w użyciu, niezawodnym i ekologicznym źródłem energii, które charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji. Pompy ciepła są przyjazne dla środowiska; energię pozyskują bowiem z zasobów naturalnych, przyczyniając się w ten sposób do mniejszej emisji CO2. Pompa ciepła stanowi niezastąpioną alternatywę wobec tradycyjnych paliw, szczególnie w obecnych czasach.

Pompy ciepła to nowoczesne, bezobsługowe i energooszczędne urządzenia grzewcze, które do ogrzewania wykorzystują energię odnawialną – zakumulowaną w powietrzu, gruncie lub wodzie. Przekształcają ją w ciepło do ogrzewania wnętrz oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła latem mogą zapewniać również chłodzenie budynku. Urządzenia te nie produkują żadnych spalin, ich zastosowanie przyczynia się więc nie tylko do obniżenia kosztów energii ale również do zmniejszenia emisji CO2 i ochrony klimatu.

Pompa ciepła pozwala uniezależnić się od paliw ze źródeł kopalnych, wymaga jednak nieco większych nakładów finansowych. Może być instalowana w nowych i modernizowanych budynkach o dobrej izolacyjności termicznej. Najlepiej współpracuje z ogrzewaniem